Бібліотека села Хотин розпочала свою діяльність в 1939 році з ініціативи місцевої «Просвіти» . З початку була відкрита хата-читальня в хаті Луцюк Христини. Потім у хаті сімї Ліщуків, а ще пізніше в хаті Тарасюк Кузьми. В більшості література в бібліотеці була про Україну . Фонд бібліотеки на той час нараховував 472 книги. Ще була шкільна бібліотека . В ній працювала Зімін Олени. При Польщі в цьому приміщенні була пожарна охорона. Велика бібліотека в селі була в пана Свєшнікова до 1939 року . З 1915 року до 1951 року в селі Хотин був батьошкою Лозовюк в нього була дуже велика бібліотека. Але вся література була релігійного характеру.
    В 1957 році для потреб бібліотеки відведено приміщення у новозбудованому приміщенні сільського клубу. Бібліотека була розкішна: коридор, читальний зал, кімната дитячої та юнацької книги, книгосховище , де була розташована література для дорослих.
    Першим бібліотекарем в нові бібліотеці була Воєвода Олександра. Фонд бібліотеки нараховує на той час 3000 примірників книг.
     Працівники бібліотеки:
1. Федь з Козина
2. Жмур Марія з Карпилівки
3. Мельник Олена Миколаївна
4. Парфенюк Ганна
5. Мірута Надія Степанівна
6. Мельник Надія Андріївна
7. Костюк Юрій
8. Наталія з Баранні З
1988 року з червня місяця по даний час завбібліотекою Мамчур Тетяна Петрівна.
    У 1995 році 15 грудня сільську бібліотеку перенесли в одну кімнату при приміщенні сільської ради. По даний час бібліотека розташована в старому приміщенні сільської ради, але в двох кімнатах: книгосховище -читальний зал (48 кв.м.), кімната народознавства (12 кв.м.)
 
 
     У 2002 році відбувається об’єднання Хотинської сільської бібліотеки та шкільної бібліотеки. Фонд бібліотеки після об’єднання становить 12000 примірників книг. Сучасний світ вимагає нових підходів у розвитку бібліотечної справи. У 2011 році бібліотека с. Хотин у рамках програми «Бібліоміст» отримала комп’ютерне обладнання з підключенням Інтернету. Мета, що була покладена в основу написання проекту – в повній мірі забезпечити доступ усіх користувачів бібліотеки до всесвітньої мережі Інтернет, створити рівні можливості в пошуку інформації для різних соціальних верств населення, максимально сприяти зростанню рівня інформованості користувачів. Я, як бібліотекар щоденно використовую ІКТ та інтернет в роботі та роблю акцент на інноваційні послуги для задоволення запитів громади а це – навчання основам комп’ютерної грамотності, програми Microsoft Office 2010, роботі в Інтернеті, програмі Skype, соціальних мережах тощо.
    Сільська бібліотека с. Хотин перетворилася на місце, яке задовольняє повністю запити сучасної людини, в бібліотеці збільшилося відвідування читачів. Бібліотеку відвідують люди з різними запитами та різними віковими категоріями. Пилипюк Юрій, інвалід І групи з дитинства, на інвалідному візку приїжджає в бібліотеку, щоб навчитися комп’ютерної грамотності та шукати інформацію через Інтернет. Дуже мала кількість учнів школи мають вдома комп’ютер з підключенням до Інтернету, тому приходять до бібліотеки з метою використання мережі Інтернет для виконання домашніх завдань та спілкування в соціальних мережах. Група користувачів користується Інтернетом вдома, проте вони приходять до бібліотеки, щоб покращити навички роботи з комп’ютером, пройти курси та прочитати спеціалізовану літературу. Цікавіше в бібліотеці почали проходити масові заходи з використання Інтернету: різні он-лайнові екскурсії по музеях України, он-лайнові екскурсії по бібліотеках України, проводяться змагання школярів з онлайн-пошуку інформацій на швидкість.
    Надзвичайно приємно бачити, як проста сільська бібліотека допомагає вирішувати різні проблеми. Юний художник Кімеєв Іван завдяки Інтернету в бібліотеці має змогу черпати у мережі натхнення для творчості, слідкувати за виставками робіт юних художників та брати в них участь.